top of page

3 peamist väikeettevõtjate takistust ja tööriistad nende ületamiseks.

Väikeettevõtjana tead kindlasti, et konkurentsis püsimiseks on sul vaja teha palju rohkem tööd kui mõnel suuremal ettevõttel sinu valdkonnas. Küsimusi ja murekohti, kuidas vee peal püsida on ilmselt palju- alustades klientide leidmisest ja lõpetades piisava rahavoo hoidmisega.


Kahtlemata on need praktilist sorti mured igapäevased kaaslased, kuid nendest võid lugeda sa igalt poolt. Millest nii palju ehk ei räägita on sinu kui väikeettevõtja harjumused, usukumused ja tegutsemisviisid. Ehk nagu Flow Coachingule kohane, siis tänase blogipostituse tuumaks on sinu ettevõtte kõige tähtsam osa- sina ise.


Nende kolme tavalise takistuse ületamine võib olla just see, mis aitab sinu ettevõttel kasvada.


1. Ajaplaneerimine ja tasakaalu leidmine (tasakaalu töölehed).


Vahet pole kas töötad oma ettevõttes täiskohaga või kombineerid ettevõtlust palgatööga, siis ajaplaneerimine on ääretult oluline oskus, mida omada. Alustame sellest sellest, et hästi oluline on planeerida oma aega tegevustele, mis toovad sulle päriselt väärtust. Selleks on oluline leida oma töös ja ka eraelus kõige olulisemad prioriteedid, mis ilma sinu tähelepanuta kukuksid kokku. Ja need tegevused, mis ilma sinuta saaksid ka toimida, on mõistlik võimaluste piires ära delegeerida.


Samuti tuleb sul hoida fookus enda tasakaalul. Jah, ka siis, kui ajad on kiired. Sinu ettevõte ei ole pooltki nii edukas, kui sina ise ei tunne end hästi, oled üle töötanud ja enda keskmest väljas.


Lae alla Flow Coachingu tasuta "Tasakaal" töölehed, et teadlikult oma ellu tasakaalu luua.
2. Madal enesekindlus müümisel (videoseminar Elizabethiga)


Enda toote või teenuse müümine ja uute klientide leidmine võib olla väga hirmutav! Need tunded, et äkki kellelegi ei meeldi minu toode/teenus või ma ei paku piisavalt väärtust, on väikeettevõtjate peas tavalisemad kui sa arvaksid!


Ja tihti ei ole see üldse ilmselge ebakindlus. Näiteks avastasin mina peale pea 2 aastat ettevõtjana oma teenust müües, et mul on siiani alateadlik hirm oma ettevõtte kasvatamise ees, sest arvasin, et ma ei vääri seda ja ma ei saa sellega hakkama. Alateadliku hirmu leidmiseks lihtsalt küsi endalt:

  • mis on mõni eesmärk, mida ma pole siiani suutnud saavutada?

  • mis on mind selle saavutamisel päriselt tagasi hoidnud?

  • kas märkan enda juures mingeid mustreid ja piiravaid uskumusi?


Tule kuula tasuta Flow Coachingu veebiseminari müügimentor Elizabeth Truvega.


3. Üksi jäämine (1:1 ja grupicoaching, button regamiseks)


Väikeettevõtja elu võib olla üksik, aga see ei pea üldse nii olema! See ei tohikski nii olla. Mitmed uuringud näitavad, et just naisettevõtjad tunnevad, et neil ei ole ettevõtluses piisavalt tuge ja kõige tihemini soovitakse enda ümber just sarnasel teekonnal olevate naiste kogukonda. Selliste mõttekaaslaste toega saad tihti kiiremini paika eesmärgid ja tegevused, mida seni oled edasi lükanud, leiad nende toel uusi ideid ja õpid teiste kogemusest, ning samuti aitavad teised naised sul märgata enda piiravaid uskumusi ja julgustavad sind edasi tegutsema.


Flow Coachingu uued naisettevõtjate grupid alustavad 2023. Tule pane end ootelisti kirja, et saada esimesena infot!

Comments


bottom of page