top of page

3 olulist põhjust, miks oma ettevõttest korra eemale minna!

Enda ettevõtte peale mõtlemist on tihti väga raske lõpetada ja leida aega puhkuseks. Tean, et vähemasti mingitel perioodidel on see minu jaoks VÄGA keeruline. Vahepeal tundub, et võimatu on jätta oma ettevõtte tegevusi pooleli kasvõi paariks päevaks.


Olen pidanud palju harjutama ja seadma endale konkreetseid piire, kuna olen mõistnud, kui oluline on korraks oma ettevõttest eemale minemine.


Täna olen veendumusel, et need, kes ei võta endale piisavalt aega puhkuseks on need, kes vajavad seda kõige rohkem!


Kuid miks?


1. Puhkus aitab sinu mõtetel puhata


Üheks sinu rolliks ettevõtjana on olla oma ettevõtte loominguline juht- pakkuda välja ideid, visioneerida ja unistada. Kiiretel aegadel, kui sinu to-do listi on sattunud pigem hunnik praktilisi tegevusi (nagu näiteks arvete koostamine, eelarvel silma peal hoidmine jms), siis ei ole sinu loovusel kuigi palju ruumi välja tulla.


Piisav puhkus ja ettevõttest eemal olemine (jah, ka sotsiaalmeediast ja kõikidest sõnumitest ja ERITI enda koolitamisest) annab sulle ruumi oma mõtteid puhata ja koguda. Igapäevased praktilised asjad kaovad eest ära ja leiad uuesti ülesse enda loomingulisuse.


Siin sa ilmselt mõtled, et “aga Triin, kui ma jätan asjad pooleli, siis mõtlen terve puhkuse selle to-do listi peale, mis mind uuesti ees ootab”. Minu vastus sellele on, et:


  1. automatiseeri nii palju tegevusi kui võimalik;

  2. sellisel juhul on aeg leida endale keegi appi- kasvõi ajutiselt.


2. Leiad uuesti enda tasakaalu


Puhkusele minnes märkad ilmselt neid eluvaldkondi, mida oled töö tõttu kõrvale pidanud jätma. Hobid, sõpradega kohtumised, perega olemine, enda eest hoolitsemine. Piisav puhkus annab sulle võimaluse hoolitseda ka nende kõrvalejäänud eluvaldkondade eest ja tunda end seeläbi rohkem tasakaalus.Enda tasakaalu taasleidmiseks lae alla Flow Coachingu tasuta töölehed!
3. Leiad uuesti ülesse kire oma ettevõtte vastu.


Pidev töötamine võib üsna kiiresti tekitada kerget põlgust oma ettevõtte vastu. Veidral kombel peale puhkust ja veidike eemale olemist olen mina just väga elevuses ettevõtte tegevusi uuesti alustada.Loodan, et need mõtted annavad sulle natuke julgustust, et lubada endale puhkust ja ettevõttest eemaldumist. Sa väärid aja maha võtmist ja ma usun, et ka sinu ettevõtte saab sellest kasu!


 


bottom of page